Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtare/ E donin Interi dhe Juventusi, mbrojtësi rinovon me Fiorentinën

Nikola Milenkovic qëndron te Fiorentina. Mbrojtësi serb u kërkua nga Juventusi dhe Interi, por drejtuesit e klubit nga Firence e kanë bindur për të rinovuar kontratën.

24-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2027 me Fiorentinën, ekip ku luan prej verës së vitit 2017. “Vitin e kaluar isha shumë afër largimit nga Fiorentina pas dy sezoneve zhgënjyese.

Më pas erdhi trajneri Italiano, i cili është vendimtar për këtë rinovim. Klubi ka projekt ambicioz, teksa tifozët më kanë mbushur me dashuri gjatë këtyre viteve.

Objektivi im është të luaj në Champions League me Fiorentinën. Tani ndihem një lider në skuadër. Conference League? Do të ishte madhështore të fitonim këtë kompeticion për tifozët”, deklaroi qendërmbrojtësi.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...