Abissnet Superiore

Zyrtare, edhe Rron Broja i jep lamtumirën Partizanit!

Një tjetër futbollist i rëndësishëm që ka qenë titullar në sezonin e fundit i jep lamtumirën Partizanit. Pas Jasir Asanit, Erald Çinarit, Eneo Bitrit, Esin Hakajt e Hektor Idrizajt të cilët u larguan pasi u përfundoi kontrata edhe mesfushori Rron Broja nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët për të rinovuar kontratën që i skadonte në 30 qershor me klubin kryeqytetas duke ndarë përfundimisht rrugët me Partizanin. 25-vjeçari kosovar i cili u bë pjesë Partizanit para 2 vitesh pasi kishte spikatur me fanellën e Shkupit në Maqedoninë e Veriut, ka vendosur të largohet nga të kuqtë me të cilët zhvilloi në total 62 ndeshje në Kategorinë Superiore në dy sezone duke shënuar dhe 2 gola.

Broja me një postim në rrjetet sociale ka zyrtarizuar lamtumirën nga Partizani, duke falenderuar drejtuesit e klubit, tifozët dhe shokët e skuadrës për këto dy vite që sipas tij kanë qenë të mrekullueshme pasi është rritur shumë si futbollist.“Dua të njoftoj se nga sot nuk do të jem pjesë e KF Partizani. I falenderoj të gjithë, duke nisur nga presidenti, drejtori, trajnerët, shokët e skuadrës dhe gjithë stafin e klubit, me të cilët kemi punuar së bashku në këto dy vite. Gjithashtu një falënderim i veçantë për tifozët Ultras Guerrils për mbështetjen e tyre në çdo moment”, shkruan mesfushori.

E ardhmja e Rron Brojës me shumë mundësi do të jetë jashtë Shqipërisë ashtu siç ka ndodhur edhe me Erald Çinarin që u transferua te Samsunspor në Turqi, Jasir Asanin që kaloi te Kisvarda në Hungari dhe Eneo Bitrin i cili është një hap larg zyrtarizimit te Astana në Kazakistan.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency