Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Egnatia bën goditjen e parë të verës, firmos me mbrojtësin nga Azerbajxhani

Egnatia zyrtarizon afrimin e parë të merkatos së verës.

Kampionët e Shqipërisë kanë firmosur për tre sezone me mbrojtësin nga Azerbajxhani, Zamig Aliyev.

Lexo edhe:

Klubi nga Rrogozhina bën me dije përmes rrjeteve sociale se 23-vjeçari ka qenë pjesë e ekipit të Araz-Nakhchivan në Premier Ligën Azere, ndërsa ka qene dhe pjesë e të gjitha kombëtareve të moshave të vendit të tij.

“💚 Mirësevjen Zamig Aliyev!🖤

✍️ Kampion…në bordin e ‘avionit’ tonë vjen një anëtar ri, qendërmbrojtësi Zamig Aliyev ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me KF Egnatian duke na përforcuar prapavijën e mbrojtjes.

Aliyev vjen nga Azerbajxhani ku është aktivizuar me Araz-Nakhchivan në Premier Ligën Azere, 23 vjeçare ka qene dhe pjesë e të gjitha kombëtareve të moshave Azerbajxhanase”-shkruhet në postimin e Egnatias.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...