Abissnet Superiore

Zyrtare/ Egnatia me trajner të ri, rrogozhinasit i besojnë Ramadanit

Ashtu siç edhe pritej, Egnatia ka zyrtarizuar ditën e sotme marrëveshjen me trajnerin Zekirija Ramadani. Ky i fundit vjen me një CV të pasur sidomos në Superligën e Kosovës ku ka fituar titullin kampion me Trepçe ’89, Feronikelin dhe Prishtinën, ndërsa do të provojë të bëjë mirë edhe me ekipin rrogozhinas, i cili si objektiv minimal ka mbijetesën në elitën e futbollit shqiptar, megjitathatë ambicia është për të arritur edhe më shumë.

Kujtojmë se, Ramadani trashëgon këtë post nga Gugash Magani i cili para disa ditëve mbylli marrëveshjen me presidentin Agim Demrozi. Kujtojmë se më parë, 43-vjeçari ka pasur eksperiencë edhe në Superiore teksa në vitin 2016, ka drejtuar për pesë muaj Flamurtarin, por pa lënë shumë gjurmë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency