Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Erzeni forcon sulmin, firmos me 20-vjeçarin dardan

Përforcim në sulm për Erzenin. Klubi nga Shijaku ka prezantuar Sokol Kiqinën si lojtarin më të ri. 20-vjeçari i lindur në Skenderaj, luan në majë dhe krahun e majtë të sulmit.

Kiqina vjen nga skuadra e Llapit, ndërkohë që më parë ka luajtur edhe me Feronikelin në futbollin dardan.

KOMUNIKATA E ERZENIT

Klubi i Futbollit Erzeni ka arritur të nënshkruajë me sulmuesin Sokol Kiqina , i cili pritet të jetë një vlerë e shtuar në repartin ofensiv.

I lindur në Drenas të Kosovës, Kiqina do të luajë për herë të parë në Abissnet Superiore pas dy eksperiencash në Kosovë .

Sulmuesi 20-vjeçar ka luajtur për këto ekipe Feronikeli , Llapi.

Të dhëna:
Mosha: 20 vjeç
Gjatësia: 1.85m
Pozicioni: Sulmues

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....