Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare/ Everton humbet pjesët, tre lojtarë largohen nga skuadra

Everton ia doli të evitonte rënien nga Premier League këtë sezon, por e ardhmja mbetet një enigmë e madhe.

Këtë fundjavë, klubi ka njoftuar “divorcin” me tre lojtarë dhe bëhet fjalë për Yerry Mina, Andros Townsend dhe Asmir Begovic.

Lexo edhe: 

Jo vetëm kaq, por Everton nuk do të përfitojë asnjë qindarkë pasi të tre largohen me parametra zero dhe asnjëri prej tyre nuk gjeti gjuhën e përbashkët për rinovim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...