Premier League

Zyrtare, Evertoni shkarkon trajnerin Koeman

Ishte diçka që pritej pas asaj humbjeje të thellë me shifrat 2-5 në shtëpi ndaj Arsenalit por tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi. Evertoni ka shkarkuar nga detyra trajnerin Ronald Koeman. Lajmi është zyrtarizuar me një komunikatë nga vetë klubi nga Liverpooli.  Vendi i 18-të në renditje që përkon me zonën e rënies nga kategoria dhe vetëm 8 pikë të grumbulluara në 9 javë, kanë bërë që aventurës së trajnerit holandez në stolin e klubit nga “Goodison Park”, ti vijë fundi.

Koeman ishte një nga trajnerët më të paguar në Angli, ndërsa në këtë fillim sezoni nuk arriti të përmbushte aspak pritshmëritë e drejtuesve të Evertonit të cilët në verë shpenzuan shumë para në merkato duke i vendosur në dispozicion ish lojtarit të Barcelonës, shumë futbollistë cilësorë. Shkarkimi i Koeman vjen 16 muaj pasi ai la Southampton-in për tu emëruar në krye të Evertonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency