Formula 1

Zyrtare/ Ferrari gjen pasuesin e Vettel, Ricciardo nënshkruan me McLaren

Vetëm dy ditë pasi njoftoi ndërprerjen e bashkëpunimit me Sebastian Vettel në fund të këtij viti, skuadra italiane e Formulës 1, Ferrari ka gjetur edhe zëvendësuesin e tij, i cili do të jetë Carlos Sainz Junior, djali i Carlos Sainz, kampion bote në Rally.

Ky i fundit ka qenë pjesë e skuadrës britanike të McLaren sezonin e fundit dhe në fund të këtij viti do të largohet prej andej, për t’iu bashkuar Leclerc te Ferrari, duke nisur nga janari i vitit të ardhshëm.

Ndërkohë po sot edhe britanikët e McLaren kanë zyrtarizuar menjëherë pilotin që do të marrë vendin e Sainz dhe ndoshta do të jetë lideri i skuadrës për sezonin e rij. Bëhet fjalë për australianin Daniel Ricciardo, që do të largohet nga francezët e Renault.

“Firma me Daniel Ricciardon konfirmon edhe njëherë planet tona afatgjata për t’u përmirësuar dhe për t’u rikthyer në elitën e këtij sporti”, tha shefi i skuadrës McLaren, Zak Brown, në prezantimin e 30-vjeçarit nga Perth i Australisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency