Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Zyrtare/ Finalja e Championsit i hiqet Shën Petersburgut, UEFA e zhvendos në Paris

Ashtu siç pritej, UEFA ka vendosur të ndryshojë stadiumin e finales së Championsit për sezonin 2021-2022. Në mbledhjen urgjente të Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së futbollit evriopian është marrë vendimi që sfida që do të përcaktoje fituesin e kompeticionit më të rëndësishëm për klube të luhet në Paris, “Stade de France”, duke ia hequr të drejtën e organizimit Shën Petersburgut.

Kuptohet që ky vendim lidhet me konflikti ushtarak mes Rusisë dhe Ukrainës, që ka tronditur mbarë botën. Forcat ruse kanë nisur pushtimin e terrritoreve ukrainase prej dy ditësh, duke shkaktuar zemërim edhe në organizatën europiane të futbollit, që edhe për arsye sigurie nuk mund të lejonte që finalja e Championsit të zhvillohej në qytetin rus të Shën Petersburgut.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...