Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare/ Firmos deri në 2026, ish-klubi i Brojës prezanton trajnerin e ri

Southampton ka emëruar sot trajnerin e ri të skuadrës. “Shenjtorët” shkarkuan Ralph Hasenhuttl tri ditë më parë. Aventura 4-vjeçare e teknikut austriak në stolin e ish-ekipit të Armando Brojës përfundoi pas humbjes 1-4 me Newcastle.

Drejtuesit e Southamptonit kanë vendosur t’i besojnë postin e trajnerit Nathan Jones. 49-vjeçari nga Uellsi ka drejtuar më parë klube si Luton dhe Stoke City, teksa provoi edhe një aventurë të shkurtër në pankinën e Brighton si trajneri i përkohshëm.

Jones ka firmosur kontratë me Southamptonin deri në vitin 2026. Ai do të debutojë në “Anfield” përballë Liverpoolit, teksa objektivi primar është sigurimi sa më shpejt i mbijetesës. Southampton renditet në vendin e tretë nga fundi në Premier League.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...