Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Fitoi Champions League me Bayernin, braziliani ndërron kontinent

Luiz Gustavo ishte pjesë e Bayern Munich kur skuadra e drejtuar nga Jupp Heynckes triumfoi në Champions League në vitin 2013, sezon i paharrueshëm për tifozët bavarezë që u mbyll me fitimin e Tripletës.

Mesfushori gjerman ishte pjesë e Fenerbahces në tre sezonet e fundit, ndërsa sot është transferuar në Arabinë Saudite. 35-vjeçar ka firmosur për një vit me Al-Nassr, me opsionin e rinovimit me një tjetër vit.

Luiz Gustavo numëron 40 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren braziliane, teksa përveç Bayernit e Fenerbahces ka luajtur edhe me ekipe si Marseille, Wolfsburg, Hoffenheim, Corinthians dhe disa ekipe të tjera braziliane.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...