Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Zyrtare, Gattuso merr drejtimin e Marseille

Marseille gjen pasuesin e Marcelinos dhe zyrtarizon Gennaro Gattuson. Italiani ndodhet në Francë ku ka firmosur kontratën për të marrë  drejtimin e skuadrës dhe të fillojë punën për në ndeshjen e fundjavës ndaj Monacos në transfertë.

Eksperienca e fundit e 45-vjeçarit ishte me Valencian në LaLiga ndërsa Gatusso për herë të parë do të provojë një aventurë në futbollin francez. Në listën e drejtuesve të Marseille për të zëvendësuar Marcelino ishte edhe ish-trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier, mirëpo ky i fundit nuk kishte aprovimin e ultrasve.

Lexo edhe:

Ndaj, drejtuesit në fund vendosën për ish-teknikun e Milanit që tashmë duhet të rikthejë Marseillen në “shinat e duhura” pasi skuadra aktualisht është në vend të tetë me nëntë pikë pas gjashtë javëve të para. Një tjetër objektiv i Gatussos është edhe kalimi në fazën me eliminim të Europa League me Marseillen që është shortuar në një grup delikat ku bën pjesë Ajaxi, AEK-u i Athinës dhe Brighton.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....