Serie A

Zyrtare, Genoa huazon Strootmanin nga Marseille

Pas dy sezonesh në Francë me fanellën e Marseille, Genoa kthen në Itali holandezin Strootman. Mesfushori 30-vjeçar i bashkohet ekipit gjenovez me formulën e huazimit, siç është njoftuar zyrtarisht klubi Italian. Lojtari ka përfunduar seancën e tij të parë stërvitore nën urdhrat e trajnerit Ballardini.

Afrimi i Strootman konsiderohet një goditje shumë e rëndësishme për përforcimin e mesfushës.  Strootman ka luajtur gjithsej 78 ndeshje në dy sezonet e fundit për Marseille, ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë 9 asiste.

Përvoja e tij e parë në Serie A, me fanellën e Romës, u karakterizua nga dëmtime serioze, por edhe nga paraqitje të shkëlqyera. Strootman luajti 131 ndeshje me verdhekuqtë, duke shënuar 13 gola dhe dhënë 19 asiste. Ai është akoma 30 vjeç dhe nëse është në formë të mirë mund të bëjë diferencën në Serinë A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency