Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Zyrtare/ Getafe gjen trajnerin e ri, rikthen ishin në krye të pankinës

Getafe ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës dhe ai është Jose Bordalas.

Klubi ka bërë me dije në faqet zyrtare se është arritur marrëveshja me Bordalas për të marrë drejtimin e ekipit.

Lexo edhe: 

Trajneri rikthehet te Getafe, ndërsa më herët e ka drejtuar këtë skuadër në vitet 2016-2021, në të cilat ka qenë në krye të ekipit në 212 ndeshje, duke u ngjitur në La Liga dhe duke u kualifikuar në Europa League në atë kohë.

59-vjeçari do të zëvendësojë Quique Sanchez Flores, i cili u shkarkua nga Getafe vetëm dy ditë më parë, pas humbjes 1-2 ndaj Almerias.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...