Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, Glasner largohet nga Eintracht Frakfurt në fund të sezonit

Eintracht Frankfurt nuk do të drejtohet nga Oliver Glasner sezonin e ardhshëm.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë klubi, me një publikim në faqen zyrtare. Kontrata do të skadonte më 30 qershor 2024, por Glasner do të mbyllë sezonin dhe më pas do të largohet nga posti, pavarësisht se fitoi Europa League në vitin 2022.

Lexo edhe: 

Në një reagim drejtori sportiv Markus Krosche sqaron edhe pse është marrë ky vendim:”Qartësia për të ardhmen është thelbësore në mënyrë që skuadra të jetë plotësisht e fokusuar në qëllimet dhe në finalen e kupës. Ne duam punojmë për lamtumirën më të mirë të mundshme dhe fokusohemi te finalja me të gjitha forcat”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...