Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare/ I fundit në renditje, klubi i Bundesliga-s shkarkon trajnerin

Koln-i dhe trajneri Steffen Baumgart kanë vendosur të ndajnë rrugët.

Ky vendim i klubit gjerman ka ardhur, pasi rezultatet e këtij sezoni janë shumë zhgënjyese, ndërsa aktualisht renditet në vend të fundit të Bundesliga-s.

Lexoni edhe:

Ky lajm është bërë publik nga vetë Koln-i përmes rrjeteve sociale, ndërsa bën me dije se Baumgart largohet pas më shumë se dy sezonesh në krye të skuadrës së tyre.

“Gjatë kohës së tij në Koln, Steffen dhe stafi i tij stërvitor bënë një punë të shkëlqyer. Ai u identifikua shumë me klubin dhe strategjinë tonë dhe pavarësisht sfidave të shumta, e zgjati kontratën e tij dy herë. Larg fushës, Steffen ka qenë gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar dhe shkëmbyer ide se si të zhvillohet më tej klubi. Udhëtimi ka kërkuar forcë dhe bindje nga të gjithë të përfshirët dhe veçanërisht nga Steffen. Pas fillimit aktual të pakënaqshëm të sezonit, në ditët dhe javët e fundit ne kemi qenë shumë të hapur, për të dëgjuar Steffen, i cili ka vënë në pikëpyetje bindjet e tij personale. Si rezultat, ne kemi vendosur kolektivisht t’i japim fund marrëdhënies sonë të punës, edhe nëse kjo dëmton në nivel personal”, tha CEO i Koln-it Christian Keller.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....