Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare, ish-i i Manchester United merr drejtimin e ekipit kombëtar

Tani është zyrtare. Federata e Futbollit të Irlandës ka njoftuar se John O’Shea do të drejtojë ekipin kombëtar të Irlandës në mënyrë të përkohshme për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare kundër Belgjikës dhe Zvicrës në mars. Ish-lojtari i Manchester United pason në detyrë Stephen Kenny-n.

Megjithatë, mbetet për t’u parë nëse qëndrimi i tij në këtë post do të jetë për një kohë më të gjatë:

“Shoqata e Futbollit të Irlandës ka emëruar John O’Shea si trajner të përkohshëm të ekipit kombëtar të meshkujve. O’Shea do të drejtojë kombëtaren në mënyrë të përkohshme për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare kundër Belgjikës dhe Zvicrës në mars.”

John O’Shea, i cili ka realizuar 118 paraqitje për Irlandën dhe është i treti në listën e paraqitjeve të të gjitha kohërave. Ai ishte asistent i Stephen Kenny-t dhe duke punuar si ndihmësmenaxher i Jim Crawford te U-21. O’Shea gjithashtu ka përvojë stërvitore në futbollin vendas me Reading, Stoke City dhe, së fundmi, me Birmingham City-n”.

Lexo edhe:

Ndërkohë, në lidhje me këtë zhvillim të fundit, O’Shea tha: “Jam i kënaqur që kthehem në stafin e trajnerëve të meshkujve si trajner i përkohshëm për dy miqësoret ndërkombëtare kundër Belgjikës dhe Zvicrës. Do të jetë një nder i jashtëzakonshëm. Gjithmonë kam pasur krenari të pamatë për të përfaqësuar vendin tim, qoftë gjatë karrierës sime si lojtar apo, së fundmi, si pjesë e stafit stërvitor.”

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...