Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zyrtare/ Ish-kampioni i botës rinovon me skuadrën spanjolle

Raul Albiol do të luajë edhe një sezon tjetër me Villarealin. Qendërmbrojtësi i njohur ka rinovuar deri në verën e vitit të ardhshëm me skuadrën spanjolle.

37-vjeçari ishte pjesë e kombëtares iberike në sukseset e paharrueshme të viteve 2008-2012, me Spanjën që fitoi Botërorin dhe Europianin (2x).

Villareali ka arritur marrëveshjen e rinovimit me Raul Albiol, i cili do të vazhdojë të mbajë veshur fanellën tonë për një tjetër sezon. Deri në verën e vitit 2024”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit.

Lexo edhe:

Albiol është pjesë e Villarealit. Më parë ka luajtur me Valencian, Getafen, Real Madrid dhe Napolin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...