Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Ishi i Arsenal largohet nga Katari, mesfushori ndahet nga skuadra që dikur drejtohej nga Xavi

Eksperienca e Santi Cazorla-s në Katar u mbyll.

Mesfushori spanjoll, i cili ndër të tjera në karrierën e tij ka luajtur për Arsenalin dhe Villarrealin, vendos të ndahet nga Al-Sadd.

Lexo edhe: 

Ndërsa u transferua në Katar gjatë sezonit 2019-2020, Cazorla grumbulloi 98 paraqitje dhe 39 gola dhe fitoi 6 trofe me fanellën e Al Sadd, skuadër e drejtuar nga Xavi Hernandez, përpara se të kthehej te Barcelona.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...