Futboll

Zyrtare, Jaap Stam trajner i Cincinnatit në MLS

Shtatë muaj pas lamtumirës nga Feyenoordi, Jaap Stam ka gjetur një skuadër të re. Ish-qendërmbrojtësi holandez do të fluturojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për t’u bërë trajneri i Cincinnatit në MLS. 47-vjeçari mësohet se ka nënshkruar për një vit e gjysmë, me mundësi rinovimi edhe një vit tjetër.

Drejtori teknik i klubit amerikan, Gerard Nijkamp, ​​përshëndeti marrëveshjen me trajnerin e ri.

“Ne jemi të nderuar dhe të lumtur që Stam bëhet trajner i Cincinnatit. Ai ka përvojë të gjerë në klubet më të mira në botë si lojtar dhe ka treguar se ai mund të bëjë shumë mirë edhe si trajner.”

Stam, 48 vjeç në korrik, po përgatitet për aventurën e tij të katërt në stolin e një skuadre. Pas përvojës me të rinjtë e Ajaxit, Stam drejtoi anglezët e Reading dhe PEC Zwollen dhe Feyenoordin në Holandë.

Në Cincinnati, Stam do të zëvendësojë bashkatdhetarin e tij, Ron Jans, u largua pasi një episodi të pretenduar si racist. Për më tepër, Gerard Nijkamp, ​​i cili tashmë ka punuar me Stam në Zwolle, është gjithashtu Holandez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency