Merkato

Zyrtare, Juventusi blen nga Nantes talentin francez

Abdoulaye Dabo është lojtari më i ri i Juventusit, Klubi bardhezi ka njoftuar zyrtarisht blerjen e talentit francez, i cili vjen nga Nantes për të luajtur fillimisht me ekipin U-23 të udhëhequr nga Lamberto Zauli.

Emri Dabo është shumë i njohur në Francë, pasi përfaqësonte një nga talentët më premtues të futbollit francez sa i përket grupmoshës së tij. I lindur më 4 mars 2001, Dabo do të mbushë njëzet vjeç pas dy muajsh dhe për këtë arsye është ende një talent për t’u zbuluar.

Juventusi nuk e humbi rastin teksa e kishte ndjekur lojtarin për disa vite. Pikërisht në këto ditë të para të vitit, arritën akordin me klubin francez, duke qenë se lojtarit i kishte mbetur vetëm një vit në kontrata. Pikërisht ky detaj e bëri më të lehtë blerjen e futbollistit nga “Zonja e Vjetër”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency