Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Zyrtare/ Ka edhe një vit kontratë, por Jordi Alba largohet nga Barcelona në fund të sezonit

Jordi Alba do të largohet nga Barcelona.

Klubi katalanas ka njoftuar në kanalet zyrtare ndërprerjen e bashkëpunimit me mbrojtësin spanjoll, i cili do të lirohet në fund të sezonit.

Lexo edhe:

Ndonëse ka edhe një vit në kontratë me katalanasit, Jordi Alba do i jap fund pas 11 vitesh bashkëpunim.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...