Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare, Kai Havertz bëhet “Topçi”, ja shuma që përfitojnë blutë

Kai Lukas Havertz ndryshon “anën” në derbin e Londrës. 24-vjeçari gjerman largohet nga Chelsea dhe nënshkruan me Arsenalin.

“Topçinjtë” do të paguajnë 70 milionë euro, plus pesë në formë variablash për transferimin e ish-lojtarit të Bayer Leverkusenit.

Havertz u transferua në “Stamford Bridge” në vitin 2020 pasi pagoi 80 milionë euro. Ai largohet nga Chelsea me 139 ndeshje, 32 gola dhe 15 asistime.

Lexo edhe:

Në memorien e “Topçinjve” do të mbetet goli ndaj Manchester City-t (0-1) që u dha “bluve” Champions League të dytë në historinë e tyre.

Ai shënoi edhe golin që i fitoren Chelsea-t, në kohën shtesë, në finalen e Kupës së Botës për Klube kundër Palmeiras (2-1).

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...