Futboll

Zyrtare, klubi i njohur siçilian dënohet me rrëzimin në Serie C!

Ajo që u përfol në media një ditë më parë tashmë ka marrë formë zyrtare. Edhe pse e mbylli sezonin në vendin e 3-të të Serie B, Palermo jo vetëm që nuk do të marrë pjesë në play-offin për t’u ngjitur në Serie A, por sezonin e ardhshëm do të luajë në Serie C. Ky ishte vendimi i Gjykatës Federale Kombëtare (FIGC),  e cila ka hedhur poshtë çdo kontestim të Palemros dhe përfaqësuesve të saj. Dënimi ekzakt është vendi i fundit në Serinë B dhe rrjedhimisht rënia në C.

Nga dënimi i Palermos përfitojnë skuadrat e tjera me Perugian që shkon në play-off, Venzian që shpëton direkt dhe Foggian që mbetet në lojë për mbijetesë pasi do të luajë në play-out me Salernitanën.Shkak është bërë falsifikimi i dokumentave financiare, në periudhën 2014-2017 nga krerët e klubit siçilian duke nisur nga ish-presidenti Mauricio Zamparini.Siç raporton “Il Gornale di Sicilia”,  klubi do të ketë 48 orë kohë të apelojë vendimin në Gjykatën e Apelit, e cila do të vendosë brenda 10 ditëve. Do të jetë shumë e vështirë që të ndërmerret një lehtësim i dënimit. Ndërkohë krerët e klubit dhe studioja ligjore pretendojnë t’i zbresin ekipit vetëm 15 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency