Futboll

Zyrtare, Koliçi e Shameti rinovojnë me Kukësin

Blerje të bujshme në merkato, por edhe rinovime të rëndësishme. Enea Koliçi dhe Ylli Shameti do të mbeten pjesë e Kukësit edhe për sezonin e ardhshëm, pasi dy prej lojtarëve kryesorë të titullit hodhën firmat në kontratë.

Me akordin e arritur për një vit dhe rinovim automatik për vitin e dytë nëse skuadra merr pjesë në grupet e Champions ose Europa League, Koliçi i dha fund spekulimeve. Në anën tjetër, Shameti zgjodhi të qëndronte me Kukësin, pavarësisht interesimit zyrtar të Partizanit.

Kolici: “Rëndësi ka që gjithcka u zgjidh në të mirën time dhe të klubit. Jam shumë i lumtur që do të jem pjesë e Kukësit edhe për 2 sezone. Tani do të përpiqemi të mbrojmë titullin kampion”.

Shameti: “Kisha një pak me presidentin Gjici. Falenderoj Partizanin për interesin e treguar, por jam pjesë e Kukësi. Firmosa kontratë edhe për 1 vit, pasi 4 vjet ishin pak dhe doja t’i bëja 5. Duhet të punojmë shumë se është e vështirë të mbash titullin kampion.”

Trofetë mbeten objektivi te Kukësi, me presidentin Gjici që përveçse mbrojtjen e titullit kampion, kërkon të fitojë edhe Superkupën dhe Kupën e Shqipërisë.

Shameti: “Padiskutim që ekipi i Kukësit është ndërtuar dhe po ndërtohet, për të tillë trofe. I kemi marrë të 3 trofetë, por pse të mos marrim dhë të tjerë në vazhdim. Me këmbë në tokë dhe me dëshirë të madhe për të arritur te këto trofe, duhet të japim maksimumin.”

Kolici: “Premtoj se do të jap maksimumin. Do të përpiqem të bëj një paraqitje si sezonin e kaluar. të gjithë, duke filluar nga stafi dhe presidenti do të mundohemi të përsërisim sezonin e kaluar dhe besoj edhe më mirë.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency