Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Kukësi “blindon” një titullar, firmos deri në 2025

Rinovim te Kukësi. Klubi i Superiores ka zgjatur bashkëpunimin me Angelo Tafas, portierin që mbylli sezonin e dytë me verilindorët.

21-vjeçari, një titullar fiks i Kukësit, ka firmosur deri në vitin 2025. Tafas ka luajtur më parë me Shqipërinë U21, teksa është grumbulluar edhe me kombëtaren e madhe.

FK Kukësi njofton se ka arritur marrëveshjen me portierin Angelo Tafas për të rinovuar kontratën edhe për 3 sezone të tjera. Portieri 21-vjeçar ka firmosur sot kontratën e re e cila skadon në verën e vitit 2025, duke zgjatur në këtë mënyrë bashkëpunimin.

Tafas erdhi të Kukësi në sezonin 2020-2021 duke qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm në ekip. Tafas është grumbulluar edhe nga Kombëtarja duke u aktivizuar me Shqipërinë U21.  Klubi i Kukësit i uron suksese portierit Tafas”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit shqiptar.

Drejtuesit e Kukësit firmosën katër ditë më parë me mbrojtësin Antonio Ilieski, mesfushorin Kristi Kote dhe sulmuesin Ante Zivkovic, ndërkohë që po punojnë për të rinovuar me kapitenin Gjelbrim Taipi.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...