Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare, Kukësi e nis merkaton me një përforcim në mesfushë

Kukësi ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkato. Klubi verilindor ka prezantuar Kristi Koten, i cili ishte pjesë e Partizanit prej vitit 2018, duke shënuar një gol gjatë aventurës në kryeqytet.

23-vjeçari korçar aktivizohet në qendër të mesfushës, ndërkohë që ditën e sotme ka firmosur për dy vite me klubin e Kukësit.

Kote, i cili është aktivizuar me Shqipërinë U19 dhe U17, do të punojë përsëri me Skënder Gegën në stol, trajner me të cilin fitoi titullin kampion me Partizanin në sezonin 2018/2019.

Futboll Klub Kukësi njofton se mesfushori Kristi Kote është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Mesfushori 23-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë 2 vjeçare, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. 

Mesfushori e njeh mirë kampionatin tonë pasi ishte pjesë e Partizanit në 4 sezonet e fundit, teksa tani do të jetë pjesë e ekipit tonë.

Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mesfushorit dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirë se vjen Kristi”, lexohet në postimin zyrtar të klubit të Superiores.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...