Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zyrtare/ Laporta nuk pret gjatë, shkarkohet Xavi Hernandez

Joan Laporta, president Barcelona, ​​shkoi në “Ciutat Esportiva” për të folur me Xavin dhe për ta informuar për shkarkimin e tij. Klubi i Barçës e konfirmoi zyrtarisht në orën 13:39. Kreu i Barçës mbërriti pak para orës 12 të mesditës, para se të përfundonte seanca e ekipit të parë. Barça do të zyrtarizojë nënshkrimin me Hansi Flick si trajner i ri të hënën.

Në deklaratë, Barça thekson se Xavi do ta drejtojë ndeshjen e fundit të La Ligas në Sevilje, të dielën (21:00). Klubi i Barçës shton se “dëshiron të falënderojë Xavin për punën e tij si trajner dhe i uron atij gjithë fat në botë”.

Lexo edhe:

Barça shton se do të raportojë për strukturën e re të ekipit të parë në ditët në vijim edhe pse, siç është zbuluar nga media katalanse, të hënën, më 27 maj, pasi sezoni të ketë të përfunduar, do të njoftohet emërimi i gjermanit Hansi Flick si pasardhës i Xavit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...