Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Largimi i tretë, Teuta njofton ndarjen me titullarin e mbrojtjes

Filip Ivanovic nuk është më lojtar i Teutës. Një sezon zgjati aventura e qendërmbrojtësit serb në Durrës. Me anë të një postimi në faqen zyrtare, klubi bregdetar njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me 30-vjeçarin.

Klubi i futbollit Teuta njofton se ka shkëputur marrëveshjen me futbollistin Filip Ivanovic. Klubi e falënderon qendërmbrojtësin për kontributin e dhënë sa ishte pjesë e skuadrës sonë dhe i uron suksese në vazhdimin e karrierës së tij në futboll”, shkruan Teuta.

Ivanovic, largimi i tretë nga Teuta pas anësorit Todorovski dhe Sebino Plakut, zhvilloi 31 ndeshje sezonale me ekipin shqiptar, duke gjetur katër herë rrugën e rrjetës: tre në kampionat dhe një në Kupën e Shqipërisë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...