Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, Leart Paqarada firmos me Koln deri në 2026-ën

Tani është zyrtare! Kapiteni Leart Paqarada do të largohet nga FC St. Pauli me parametra zero në fund të sezonit dhe do të transferohet në Bundesliga 1 te klubi i Koln, me të cilin mbrojtësi i majtë nënshkroi kontratë deri më 30 qershor 2026.

Me skuadrën e re, mbrojtësi dardan ngjitet nga Bundesliga 2, ku konkurronte skuadra e St. Pauli, te elita e futbollit në Gjermani.

Paqarada kaloi te St. Pauli nga SV Sandhausen në vitin 2020, ku tërhoqi vëmendjen me dhjetë asistime dhe dy gola në sezonin 2021-2022.

Në sezonin aktual 28-vjeçari ka shënuar një gol dhe ka dhënë katër asistime në 15 ndeshje deri më tani.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...