Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Zyrtare, Lens blindon deri në 2028-ën yllin e mesfushës

Nënkampionët e Francës, Lens ka rinovuar kontratën me mesfushorin Salis Abdul Samed.

Në një publikim në faqen zyrtare, Lens bën me dije se 23-vjeçari ka nënshkruar një kontratë të re dhe do të jetë pjesë e tyre deri në qershorin e 2028-ës.

Lexo edhe: 

Lens bëri një sezon shumë të mirë në Ligue 1, duke u renditur në vend të dytë, pas kampionëve të Paris Saint-Germain, dhe kërkon që të jetë konkurrues për titullin kampion sezonin e ardhshëm, ndaj ka nisur nga puna me blindimin e elementëve vendimtarë të ekipit.

Megjithatë, jo vetëm në kampionat, këtë sezon Lens është edhe pjesë e Champions League dhe synon që të ecë sa më shumë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...