Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, Leonardo Bonucci nis aventurën gjermane

Vjen dhe zyrtarizimi. Leonardo Bonucci firmos me Union Berlinin në Bundesligë. Ish-qendërmbrojtësi i Juventusit, i cili mbërriti në Gjermani të enjtën në mbrëmje me një fluturim privat nga Roma, nis për herë të parë një përvojë jashtë Italisë.

36-vjeçari gjeti një mënyrë për ta nisur nga e para, pas një vere të komplikuar të karakterizuar nga tensioni me drejtuesit e Juvetusit.

Lexoni edhe:

Në fillim të merkatos së verës sigurisht pakkush mund ta imagjinonte se hipoteza e Bundesligës mund të bëhej reale për Bonuccin.

Union Berlini nuk është një klub sa për të kaluar radhën: ka një program serioz dhe, mbi të gjitha, luan në Champions.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...