Bundesliga

Zyrtare, Leverkusen shkarkon trajnerin Peter Bosz!

Humbja 3-0 ndaj Hertha Berlin të dielën ka qenë edhe disfata e fundit për Peter Bosz në stolin e Bayer Leverkusen. Trajneri holandez është shkarkuar nga stoli i Aspirinave për shkak të rezultateve të dobëta duke mbyllur kështu eksperiencën e tij në BayArena që zgjati për diçka më shumë se 2 vite me Bosz që qëndronte në pankinën e Leverkusen që nga janari i vitit 2019-të. Vetëm 15 pikë të grumbulluara në 14 ndeshjet e fundit që e zbritën Bayer-in nga vendi i parë në të 6-in, por edhe eliminimet nga Kupa e Gjermanisë dhe Europa League nga dy skuadra modeste si Essen e kategorisë së 4-t dhe zviceranët e Young Boys, detyruan drejtuesit e Leverkusen të shkarkonin trajnerin holandez.

“Hannes Wolf do të zëvendësojë Peter Bosz si trajner deri në fund të sezonit, ndërkohë që asistent i tij do të jetë Peter Hermann, ish-lojtar dhe ish-trajner i joni.Duam të falënderojmë Peter Bosz për kohën që kaloi në Leverkusen dhe t’i urojmë gjithë të mirat në të ardhmen”, shkruhet në njoftimin e Aspirinave.

Peter Bosz përpara se të merrte drejtimin e Leverkusen kishte drejtuar për pak kohë Borussian e Dortmundit ndërkohë që ka qenë edhe në krye të Ajaxit dhe Maccabi Tel Aviv në Izrael.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency