Serie A

Zyrtare, Maldini e Boban marrin detyrën e re te Milani

Zvonimir Boban kthehet te Milani. Zyrtarizimi, në fakt, i bë nga FIFA, që lajmëroi largimin e 50-vjeçarit nga pozicioni i zëvendëssekretarit të përgjithshëm të qeverisë së futbollit botëror (ka punuar si krahu u djathtë i presidentit Gianni Infantino).

Ish-futbollisti i famshëm kroat ka pranuar të marrë detyrën drejtorit operativ që iu ofrua nga kuqezinjtë.

Milani, ndërkohë ka zyrtarizuar edhe Paolo Maldinin në detyrën e drejtorit teknik.

“Është shumë e vështirë të largohesh nga FIFA, por unë ndoqa zemrën dhe pasionin kur e mora vendimin, kështu sikurse vendosa tre vite më parë t’i bashkohesha FIFA-s. Milani është familja ime, Milano dhe Italia janë shtëpia ime. Jam shumë i lutur që u ktheva te Milani im i dashur, ku do të përpiqem të jap kontributin tim për ta çuar aty ku e meriton”, – deklaroi Boban për faqen zyrtare të klubit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency