Futboll

Zyrtare, Maradona rinovon kontratën me Gimnasian

Diego Armando Maradona do të mbetet në krye të Gimnasias. Klubi argjentinas komunikoi rinovimin e kontratës së “El Pibe de Oro” deri në dhjetor 2021. Deri pak orë më parë u fol për një marrëdhënie që po prekte finishin, por “martesa” mes Diego Armando Maradonës dhe Gimnasias është e destinuar të vazhdojë.

Ish-kampioni argjentinas dhe klubi i qytetit La Plata në fakt kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të bashkëpunuar deri në fund të sezonit tjetër. Njoftimi për rinovimin e Maradonës erdhi në përvjetorin e themelimit të klubit.

Maradona u ul në pankinën e Gimnasias në shtator 2019, kur skuadra u përfshi plotësisht në luftën për mbijetesë. Ish-“ylli” i Napolit në 20 ndeshje ka arritur 7 fitore, 5 barazime dhe 8 humbje.

Mbyllja përfundimtare e kampionatit argjentinas për shkak të emergjencës së Koronavirus, zyrtarizoi qëndrimin e Gimnasias në elitë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency