Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Zyrtare, Marco Baroni trajner i bardhekaltërve

Mungonte vetëm zyrtarizimi i Lazios: Marco Baroni është trajneri i ri i skuadrës kryeqytetase, duke nisur nga 1 korriku. Informacionin, për më tepër, e kishte dhënë tashmë presidenti i klubit, Claudio Lotito, por ende nuk dihet kohëzgjatja e kontratës.

“Gjithçka është zgjidhur me Hellas Verona. Ne e donim Baronin sepse ai është një trajner i mirë dhe mendojmë se ka profilin e duhur”, tha kreu i klubit italian në një intervistë për “Il Messaggero”.

Lexo edhe:

Marco Baroni merr drejtimin e Lazios pas përvojës te Hellas Verona, klub që drejtoi gjatë sezonit të kaluar. Në krye të Veronës, Baroni arriti të sigurojë vendin e 13-të në Serinë A.

Një zyrtarizim që hedh poshtë edhe zërat për Sérgio Conceiçãon, i cili ishte pranë komandës teknike të klubit ku shkëlqeu si lojtar.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...