Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Marku largohet nga Superiorja firmos për 2 vite në Rumani

Transferim në Rumani për Herald Markun. Ish-mesfushori i Vllaznisë, është prezantuar tek UTA Arad, klubi që garon në elitën e futbollit rumun.

Aty ku luajtën edhe Idriz Batha dhe Erion Hoxhallari. 27-vjeçari ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me klubin rumun.

UTA dhe mesfushori qendror Herald Marku, sot kanë arritur marrëveshje për kontratë të vlefshme për dy sezonet e ardhshme.

Sallaksi shqiptar, i cili ka lindur më 18 maj 1996 dhe është 1.88 m i gjatë, vjen nga Shqipëria, nga FK Vllaznia.

Lexo edhe: 

Në sezonin e fundit, ai zhvilloi 45 ndeshje, shënoi 7 gola dhe dhuroi 4 asistime”, lexohet në komunikatën zyrtare të UTA Arad.

Marku veshi dy herë fanellën kuqeblu të Vllaznisë: në sezonet 2019-2021 dhe 2022/2023.

Gjatë aventurave në Shkodër, mesfushori regjistroi 117 ndeshje dhe 13 gola mes kampionatit, Kupës së Shqipërisë dhe dueleve europiane.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...