Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Mbaroi huazimin te NK Olimpija Ljubljana, Kasa rikthehet dhe rinovon kontratën me Egnatian

Redi Kasa është rikthyer te Egnatia, me sulmuesin që do të jetë pjesë e rrogozhinasve deri në vitin 2027.

Pasi përfundoi huazimin në Slloveni te NK Olimpija Ljubljana, Kasa u kthye te Egnatia, ku edhe rinovoi kontratën, teksa do të jetë pjesë e kampionëve të Shqipërisë për tre sezone.

Lexo edhe:

Këtë lajm e ka bërë publik vetë klubi i Egnatias në rrjetet sociale, ku shkruan: “Përshëndetje Kampionë! Klubi njofton se sulmuesi Redi Kasa ka mbaruar huazimin tek NK Olimpija Ljubljana në Slloveni. Kasa së bashku me Presidentin Agim Demrozi kanë zgjatur bashkëpunimin në deri në vitin 2027-të. Sulmuesi pasi rinovoi kontratën u ngjit direkt në bordin e “avionit të Kampionëve” për t’u bërë gati për fluturimin Europian.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....