Merkato

Zyrtare, mbrojtësi i kombëtares transferohet te gjigandët e Sllovakisë

I grumbulluar në kombëtaren shqiptare nga Christian Panucci, por ende pa debutuar, mbrojtësi kuqezi Besir Demiri ka ndryshuar zyrtarisht skuadër për sezonin e ri. 24-vjeçari i lindur në Shkup ka lënë përfundimisht Ukrainën dhe është transferuar në Sllovaki atje ku luan edhe një tjetër lojtar i kombëtares shqiptare pikërisht mbrojtësi Kristi Qose.

Pasi i dha fund aventurës me Mariopoul, Demiri ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me gjigantët sllovakë të Zilinas, skuadër tek e cila do të gjejë një tjetër ish-lojtar të Shkëndijës, talentin Enis Fazlagic.

Ky mund të konsiderohet një hap përpara në karrierën e Demirit pasi tashmë do të luajë në një skuadër me emër të madh që ka nxjerrë shumë futbollistë të njohur mes tyre edhe mbrojtësin sllovak të Interit Milan Skriniar.

Duke luajtur te Zilina, Demiri do të ketë mundësi të jetë sërish pjesë e kombëtares shqiptare dhe pse jo të realizojë ëndrrën e tij duke debutuar me kuqezinjtë e Rejas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency