Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ Mbrojtësi kampion rikthehet te Shkëndija, firmos për dy sezone

Zija Merxhani rikthehet te Shkëndija, ndërsa sezonin e fundit doli kampion me Strugën.

Në një publikim në faqen zyrtare “kuqezinjtë” bëjnë me dije se mbrojtësi ka firmosur me Shkëndijën e Tetovës për dy sezonet e ardhshme.

Lexo edhe:

Pasi kaloi të gjithë ekzaminimet mjekësore, 27-vjeçari është bashkuar menjëherë me ekipin.

Duke folur për faqen e klubit, mbrojtësi u shpreh shumë i lumtur për këtë rikthim.

“Shkëndija është klubi më i madh shqiptar dhe secili futbollist dëshiron të vijë këtu. E kur flasim për ne tetovarët që për më shumë edhe kemi nisur karrierën e jemi stërvitur me këto ngjyra që në moshë të vogël, atëherë fjalët janë të pakta për të përshkruar ndjenjën e të qenurit këtu. Unë kam luajtur me Shkëndijën, e di ambientin dhe e vlerësoj se e njoh rrugën që duhet të kalojmë. Dihet se çfarë pritet prej nesh, duhet më pak të flasim dhe më shumë të punojmë për të dhënë secili 100% nga vetja për të realizuar objektivat që ka klubi dhe sponsori”-është shprehur Merxhani menjëherë pasi zyrtarizoi rikthimin te Shkëndija.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...