Bundesliga

Zyrtare/ “Më i miri në botë”, Bayern Munchen rinovon me kapitenin

Rinovim i rëndësishëm te Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë kanë zgjatur bashkëpunimin me Manuel Neuer, kapitenin e ekipit.

Portieri 36-vjeçar kishte kontratë deri në 2023, por do të qëndrojë në Bavari deri në verën e vitit 2024 sipas marrëveshjes së re me rekordmenët e Bayernit.

Neuer është portieri më i mirë në botë dhe ka vite që vendos standarde ndërkombëtare. Është një arritje e madhe për ne të rinovojmë me një lojtar të klasit botëror për një kohë kaq të gjatë”, deklaroi Oliver Kahn, drejtori ekzekutiv i klubit gjerman.

“Gardiani” gjerman është pjesë e Bayern Munchen prej vitit 2011 dhe gjatë këtyre viteve ka fituar 27 trofe me skuadrën nga Mynihu.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency