Abissnet Superiore

Zyrtare/ Merkato në dalje, Tirana ndërpret kontratën me një mesfushor

Pas Richard Dansos Tirana largon edhe Isaac Gyamfin. Qendërmesfushori ganez i ka dhënë fund aventurës me 25 herë kampionët e Shqipërisë, me të cilët firmosi në shtatorin e vitit 2020.

21-vjeçari afrikan nuk ia doli të lërë gjurmë, teksa nuk realizoi asnjë gol me Tiranën, që zyrtarizoi ndarjen me Gyamfin me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton ndërprerjen e kontratës me lojtarin Isaac Gyamfi. Mesfushori i cili iu bashkua ekipit në Gusht të vitit 2020 ka pranuar ndërprerjen me konsensus të bashkëpunimit”, shkruan klubi kryeqytetas.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency