Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Merkato në dalje, Tirana ndërpret kontratën me një mesfushor

Pas Richard Dansos Tirana largon edhe Isaac Gyamfin. Qendërmesfushori ganez i ka dhënë fund aventurës me 25 herë kampionët e Shqipërisë, me të cilët firmosi në shtatorin e vitit 2020.

21-vjeçari afrikan nuk ia doli të lërë gjurmë, teksa nuk realizoi asnjë gol me Tiranën, që zyrtarizoi ndarjen me Gyamfin me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton ndërprerjen e kontratës me lojtarin Isaac Gyamfi. Mesfushori i cili iu bashkua ekipit në Gusht të vitit 2020 ka pranuar ndërprerjen me konsensus të bashkëpunimit”, shkruan klubi kryeqytetas.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...