Kategoria Superiore

Zyrtare/ Merkato në Greqi, Bylisi përforcon sulmin me një brazilian

Merkato te Bylisi. Klubi ballshiot ka lajmëruar afrimin e një sulmuesi nga Brazili. Ai është Felipe Souza Barros Ferreyra, i cili luan si sulmues i majtë.

24-vjeçari ka luajtur në vendlindje, teksa ka provuar disa aventura në Kili dhe Greqi. Felipe ishte pjesë e OFI Cretë në vitet 2019/2021.

Sezonin e fundit e kaloi tek ekipi Kifisia, aty ku shënoi një gol në 20 ndeshje të zhvilluara.

Sulmuesi brazilian qëndron pa ekip prej ditëvë të para të muajit gusht, ndërkohë që ka firmosur kontratë zyrtare me Bylisin.

POSTIMI I BYLISIT

Felipe Souza Barros Ferreira, vjen nga Superliga greke, nga skuadra e njohur OFI KRETE dhe bëhet zyrtarisht pjesë e kontingjentit tonë.

Lojtari brazilian 24-vjeçar luan si sulmues krahu dhe është një përforcim me vlera për klubin tonë!

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency