Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Merkato te Tirana, Dinamo përforcon mbrojtjen

Tjetër përforcim për Dinamon. 18 herë kampionët e Shqipërisë kanë prezantuar Jocelin Behiratchen si mbrojtësin më të ri të skuadrës së Dritan Mehmetit.

23-vjeçari nga Bregu i Fildishtë, ishte pjesë e Tiranës prej janarit të vitit 2021. Me bardheblutë fitoi titullin kampion dhe Superkupën e Shqipërisë.

Jocelin Behiratche është zyrtarisht blu!

FC Dinamo njofton se Jocelin Behiratche është zyrtarisht pjesë e 18 herë kampionëve.

Lexo edhe:

23-vjeçari që luan në mbrojtje vjen tek blutë pas 3 sezoneve të suksesshme me ekipin e Tiranës dhe ditën e sotme do të vihet menjëherë nën urdhrat e stafit teknik.

Mirë se vjen Jocelin”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit kryeqytetas.

Qendërmbrojtësi afrikan është përforcimi i tretë për Dinamon, që më parë ka firmosur me sulmuesin Luis Kaçorri dhe mbrojtësin Rustem Hoxha.

Ndërkohë që është rikthyer edhe Albion Marku, mbrojtësi i djathë mirditor, i cili ishte në huazim te Teuta.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...