Formula 1

Zyrtare, Mick Schumacher i bashkohet Ferrarit

Një tjetër Schumacher hyn zyrtarisht në botën e Ferrarit. bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës së Formula 1, Michael. Piloti gjerman 19-vjeçar, kampion Evrope në F3 dhe që këtë vit do të garojë në kampionatin e Formula 2, do të jetë në Akademinë e Kokëkuqes italiane, lajm që u konfirmua nga vetë drejtuesit e kësaj akademie.

Mick Schumacher, duke nisur që nga java e ardhshme, do të jetë i impenjuar me përgatitjet parasezonale në Akademinë e Pilotëve të Ferratit. Bashkë me të do të jenë edhe pilotë të tjerë si Giuliano Alesi, Callum Ilott, Marcus Armstrong, Robert Schwartzman apo Enzo Fittipaldi.

Mick Schumacher nuk e fshehu entuziazmin për kalimin te Akademia e Ferrarit, që do ta ndihmoje per të ndjekur ëndrrën e tij për të qenë në botërorin e Formula 1, kampionat të cilin babai i tij në 5 raste e ka fituar pikërisht me Kokëkuqen italiane.

Po kaq entuziast për ardhjen e Mick Schumacher është shfaqur edhe Drejtori i ri i Përgjithshëm i Ferrarit, Mattia Binotto, i cili deklaroi se për Ferrarin afrimi i Mick Schumacher ka një domethënie të veçantë dhe emotive dhe shtoi se zgjedhja e tij u bë më shumë për shkak të talentit që ka shfaqur në pista pavarësisht moshës së tij të re.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency