Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ Migjen Basha merr detyrën e rëndësishme te Lausanne Sport

Ish-mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Migjen Basha, që u tërhoq nga futbolli i luajtur në 2022, tani ka marrë një tjetër hap na karrierën e tij.

Bashës i është besuar një rol shumë i rëndësishëm te klubi zviceran i Lausanne Sport.

Lexo edhe: 

36-vjeçarit shqiptar i është besuar roli i menaxherit ose thënë ndryshe zbuluesit të talenteve.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë klubi zviceran përmes një publikimi në faqen zyrtare.

“Në program, vizitë në terren dhe prezantime nga Fabio Monte, COO dhe Administrator i Qoqa dhe Migjen Basha, Menaxher Talent i LS.”-shkruhet në postimin e Lausanne Sport në “Linked In”.

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...