Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Zyrtare, Milan rinovon deri në 2028-ën me talentin 18-vjeçar

Milan ka rinovuar deri në 2028-ën kontratën me Chaka Traore.

Në një publikim në faqen zyrtare klubi “kuqezi” bën me dije se sulmuesi 18-vjeçar do të vijojë të jetë pjesë e tyre.

Lexo edhe: 

“AC Milan është i lumtur të njoftojë zgjatjen e kontratës së Chaka Traore deri më 30 qershor 2028. Pasi mbërriti në verën e vitit 2021, Chaka luajti këto dy sezone me kuqezinjtë me skuadrën e Primavera-s, me të cilët u përball edhe në Final Four të Ligës së të rinjve të UEFA prillin e kaluar”-bën me dije klubi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...