Merkato

Zyrtare, Milik te Marseille, ja shifrat e transferimit

Merr fund telenovela e stërgjatur me protagonist Arkadiusz Milik. Sulmuesi polak është zyrtarisht lojtar më i ri i Marseille-s. 26-vjeçari fluturoi drejt Francës të enjten në mëngjes, kaloi ekzaminimet e zakonshme mjekësore, nënshkroi një kontratë katër për vite e gjysmë dhe zgjodhi fanellën me numrin 19.

Sulmuesi shkon në tek Olympique Marseille në formë huazimi me detyrim blerjeje. Në arkat e Napolit, që gjithashtu ka siguruar 20% të vlerës së kartonit në rast rishitje të mundshme të lojtarit, do të shkojnë 8 milionë euro plus 4 bonuse.

Pas një gjendjeje të gjatë lufte me presiedentit De Laurentiis, merr fund aventura e Milikut te Napoli. Gjatë kësaj përvoje polaku ka arritur të shënojë 48 gola në 122 paraqitje, por ka kaluar gjithashtu dy dëmtime serioze në gju, duke qëndruar për disa muaj larg fushës, pa harruar qëndrimin jashtë skuadrës për shkak të vendimit për të mos rinovuar kontratën.

Në fund, Milik, pasi dështojë të firmoste me Romën dhe Juventusin, u detyrua të pranonte ofertën franceze, për të mos humbur Europianin që do të zhvillohet në verë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency