Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Moutinho kthehet në Portugali pas 10 vitesh, mesfushori firmos me Bragën

Joao Moutinho rikthehet në Portugali pas 10 vitesh dhe këtë lajm e ka bërë publik Braga, klubi i ri i mesfushorit portugez.

Mesfushori që u largua nga Porto në vitin 2013 për t’u transferuar në Monaco të Francës, sot, pas pesë sezonesh te Monaco dhe po aq te Wolverhampton, firmosi me Bragën.

Lexo edhe:

36-vjeçari ka firmosur me Bragën deri në verën e ardhshme, ndërsa aty do mbajë veshur fanellën me numrin 28.

Pas përfundimit të kontratës me anglezët, Moutinho dukej një hap larg Porto, por në fund Braga fitoi.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....