Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ Nga Benfica…te Benfica, Di Maria rikthehet në “shtëpi” pas 13 vitesh

Rosario Central, Benfica, Real Madrid, Manchester United, Paris Saint-Germain, Juventus dhe më pas sërish Benfica.

Ky është rrugëtimin i Angle Di Marias në botën e futbollit, me argjentinasin që rikthehet në Portugali, aty ku nisi aventurën e tij në Evropë.

Lexo edhe: 

Në moshën 35-vjeçare, argjentinasi do të mbrojë “shqiponjat” e Lisbonës.

Klubi i Benfica-s ka zyrtarizuar rikthimin e Di Marias, ndërsa sa i përket kohëzgjatjes dhe kushteve të kontratës, nuk janë bërë të ditura.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...